П`ятниця, 17.05.2024, 05:08
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Березень » 23 » Ляльковий вернісаж
09:44
Ляльковий вернісаж

   21 березня, в РД «Просвіта», з нагоди міжнародного Дня лялькаря розпочалася дводенна виставка «Ляльковий вернісаж», яка носить благодійний характер і має на меті збір коштів на лікування юної Надійки Зубаль з Топільного.

   Захід зініціювали методисти РД «Просвіта» Надія Козій та Галина Поліщук.

   Першими відвідувачами і, як згодом виявилося, безпосередніми учасниками стали учні та вчителі ЗОШ № 2 та ЗОШ № 3 міста Рожище.

   В.о. директора РД «Просвіта» Лідія Романюк, під час офіційного відкриття, привітала гостей та нагадала про, майже сакральне значення ляльки в житті кожної людини. Далі вона запросила до слова Інну Сергійчук – заступника голови РДА та Віталія Книша – головного спеціаліста відділу освіти та молоді, які висловили захоплення благодійною метою заходу та віру в те, що спільними зусиллями нам вдасться зробити хорошу, благородну справу.

   Майстриня Ірина Осіюк, яка виготовляє яскраві ляльки-скарбоньки, розповіла про своє захоплення і передала одну зі своїх робіт для Надійки. Цей подарунок, по завершенні виставки попрямує до дівчинки разом з грошима.

   Неабияк здивувалися глядачі, коли Лідія Романюк, за лічені хвилини у них на очах, зі звичайної хустки, змайструвала мишку-мотанку, яка спритно зіскакувала з рук, коли її гладили. Діти були в захваті! Кожен хотів потримати, погладити митане звірятко, щоб воно зіскочило на підлогу саме з його долонь.

   Далі глядачів чекав ще один неабиякий сюрприз. Адже спеціальними гостями відкриття виставки були артисти Волинського академічного лялькового театру: заслужений артист України Петро Савош та заслужена артистка України Лариса Мікоян.

   Вони повели діток та дорослих у дивовижний світ театральної ляльки. Розповіли яких видів бувають ці ляльки-актори, наприклад, горішні (ті, що ми бачимо вгорі, – авт.) поділяються на рукавичні, пальчикові, тростинні, їх показують з-за ширми й керує ними, одягнена в чохол, рука ляльковода. Інші – низові і найпростіші з них планшетні, які «виступають» на дерев'яній підставці – планшеті. Набагато складнішими є маріонетки, ними керують зверху за допомогою ниток або металевих дротів, що кріпляться з одного боку до спеціального дерев'яного пристрою (коромисла), а з іншого до голови, рук, ніг ляльки. Актор однією рукою повертає «коромисло», а другою перебирає нитки (яких може бути біля 25), щоб лялька рухалася.

   Під час усієї розповіді ляльки розмовляли голосами акторів, йшли до діток на руки, дозволяли собою керувати. Тут вже юні глядачі зовсім не могли всидіти на місці, кожен хотів відчути себе ляльководом.

   Естафет у захоплюючого, яскравого свята, запальним «Циганським танцем», підхопили вихованці БДТ Софія Мороз та Любомир Гученко.

   По завершенні урочистого відкриття, гості з цікавістю роздивлялися експонати виставки, адже деяким з них вже більше сорока років, та влаштовували фотосесії.

   

   

   

   

Переглядів: 367 | Додав: shtorm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Copyright by Pasha Yuzvyak © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz