Сектор культури та спорту Рожищенської РДА - Міський краєзнавчий музей
Четвер, 02.05.2024, 08:59
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історико - краєзнавчий музей

   Ініціаторами створення музею були Олександр Петрович Малярчук ( в минулому другий секретар Рожищенського райкому КПУ), Володимир Засядчук (колишній директор Рожищенського історико – краєзнавчого  музею на громадських засадах) та Сергій Свистунов (працював відповідальним секретарем Товариства охорони пам’яток історії та культури  Рожищенського району ). Вперше Рожищенський історико - краєзнавчий музей гостинно відчинив свої двері і прийняв відвідувачів у листопаді 1977 року (рішення райвиконкому № 92 від 22.10.1977). У 1979 році присвоєно звання ”народний”.

    В 1994 році за допомогою методистів Волинського краєзнавчого музею відбулась перебудова експозицій.

    Пріоритетним напрямком роботи музею є вивчення невідомих сторінок історії рідного краю та на їх матеріалах створення нових експозицій.

   Музей складається із 4-х відділів: природи, етнографії, історії та художній. З 1994 року проходила реорганізація  експозицій музею. В цей період створено новий відділ – художній, в якому представлені картини місцевих художників. 22 картини подарував музею почесний художник нашого міста Микола Олександрович Савчук. Статуї римо-католицьких святих передані в музей з розформованого Пожарківського музею атеїзму. В експозиції музею представлено ікону Животворчого Христа 17 ст. та вінці того ж періоду. Працівниками музею проводилися рейди по збиранню матеріалів для створення нових експозицій: ”Діяльність УПА на території Волинської області та Рожищенського району”, “Історична доля українців депортованих із Польщі до УРСР 1944-1946 років”. Зібрані історичні матеріали для альбомів на тему: ”Наші земляки в роки другої світової війни”.  В1994-1995 роках сформовано відділ природи нашого краю. Обласне товариство охорони природи допомогло оформити кімнату: подарувало опудала тварин – представників волинського лісу. Бригадир будівельної бригади, житель села Рудка - Козинська, золотих рук майстер – Архипчук Іван подарував музею власноруч зроблені опудала птахів. Цей відділ був поповнений новими матеріалами, які дають можливість вивчати тваринний та рослинний світ Рожищенського району.

   В етнографічному відділі, при допомозі місцевих художників, створено макет селянської хати середини 19 ст. Працівники музею  поповнили відділ речами селянського побуту даного періоду. В даний час проводиться робота по пошуку нових експонатів.

   Першими екскурсоводами музею були вчителі шкіл. На кожен відділ було декілька екскурсоводів. Після відкриття музею був складений графік роботи, а також графік відвідування музею школами району. Першими екскурсоводами стали Столярчук М., Подолян Н., Свистунов С. Велику допомогу місцевим екскурсоводам надали зав. відділами обласного музею. Першим офіційним директором музею стала Подолян Ніна Семенівна. А на сьогоднішній день, Рожищенським історико - краєзнавчим музеєм керує історик за фахом – Стасюк Надія Войцехівна.

   В музеї створені експозиції    “Афганістан біль в моїй душі” - присвячена нашим землякам, які загинули  у Афганській війні та до 25-річниці Чорнобильської катастрофи – “Чорна біль України”. Найновішим поповненням музею є експонат символіки нашого міста виконаний місцевим художником В. Фугелем. На даний період в музеї нараховується 2660 експонатів, з них 1160 оригінальних. Музей спрямовує свою роботу на популяризацію діючих експозицій, проведення виставок до видатних дат, історичних годин, уроків мужності, зустрічей та бесід з ветеранами Великої Вітчизняної війни, ОУН-УПА, воїнами-інтернаціоналістами і воїнами-миротворцями для жителів, учнів та студентів району. Зібрані матеріали та спогади на тему “Українсько-польський конфлікт на Волині та в Рожищенському районі” і оформлено альбом. Створено нові експозиції “Рожищенський район в роки незалежності”,  “Відомі люди району”, ”Демократичний вибір України”, ”Нескорені”, ”Вічна пам’ять героям майдану”. В перспективі ми плануємо подальший збір експонатів у всі відділи музею та створення нових експозицій.

   На території Рожищенського району знаходиться 5 музеїв на громадських засадах:

  1. Музей-кімната Бойової Слави ЗОШ № 1, м. Рожище;
  2. Військово-історичний музей ЗОШ № 2, м. Рожище;
  3. Музей-кімната історії с. Мильськ;
  4. Музей-кімната історії с. Доросині;
  5. Музей-кімната історії с. Сокіл.

 

Директор музею: Наталія Ігорівна Патійчук

                                                   

Графік робочого дня музею:

Понеділок – Четвер з  9 до 18 год.

П’ятниця – з 9 до 17 год.

Субота, неділя – вихідні.

45100 м. Рожище, вул. Незалежності, 66. Рожищенський

історико - краєзнавчий музей.

Телефон (0368) 2-16-82.

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Copyright by Pasha Yuzvyak © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz